Zespół Szkół Społecznych w Chocieszowie

Ślubowanie gimnazjalistów

14 października odbyło się pasowanie na ucznia gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się od turnieju najstarszych i najmłodszych gimnazjalistów. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z różnych dziedzin, między innymi znajomością języków obcych. Rywalizacja była zacięta, atmosfera naprawdę gorąca. W rezultacie lepsi okazali się pierwszoklasiści. Niepocieszeni wynikiem starsi koledzy zgotowali im małą zemstę. Podali do wypicia diabelski koktajl. Mimo małych trudności, i ten sprawdzian świeżo upieczeni gimnazjaliści przeszli pomyślnie.

A potem była jeszcze uroczysta przysięga i życzenia wytrwałości i szczęścia w czasie trzyletniej nauki w gimnazjum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *